GPKO Round 4 Draw   To be completed by 6 February 2020  
CUP COMPETITION        
HOME TEAM   AWAY TEAM
Gerhard Prinsloo &   Steve Brisley Vs. Frans Strauss &   Dudley Venner
Martin Litschka &   Nick Jackson Vs. Rick Viegas &   Chris Forte
         
PLATE COMPETITION        
HOME   TEAM   AWAY   TEAM
Mark Reid &   Ian Salt Vs. Graham Byars &   Duncan Mcleod
Dumisane Msibi &   Sibosiso Motsa Vs. Graeme Guthrie &   Louis Barnard
 
 
GPKO Round 3 Results        
CUP COMPETITION        
HOME  TEAM   AWAY   TEAM
Rick Viegas &   Chris Forte Beat Harry Nxumalo &   Hailu Nida
Frans Strauss &   Dudley Venner Beat Joggie Badenhorst &   Hennie Badenhorst
Martin Litschka &   Nick Jackson BYE    
Barend Bouwer &   Grant Goldstone Lost to Gerhard Prinsloo &   Steve Brisley
         
PLATE COMPETITION        
HOME TEAM   AWAY TEAM
Mark Reid &   Ian Salt Beat Theo Mason &   Estean Sauerman
Berry Ansley &   Bennedict Bennett Lost to Dumisane Msibi &   Sibosiso Motsa
Eerfaan Dada &   Ivan Groening Lost to Graham Byars &   Duncan Mcleod
Graeme Guthrie &   Louis Barnard Beat Henley Rennie  &   Paul Fortune
 
 
GPKO Round 2 Results        
CUP COMPETITION        
HOME  TEAM     AWAY  TEAM  
Freddie Mapanzene &   Lunga Mavimbela Both D/Q Andrew Mkhonta &   Vusi H Dlamini
Kim Roques &   Jeremy Boyd Lost to Harry Nxumalo &   Hailu Nida
Joggie Badenhorst &   Hennie Badenhorst BEAT Arthur Horne &   Ean Sauerman
Martin Litschka &   Nick Jackson BEAT Lance Rossouw &   Victor Masilela
Gerhard Prinsloo &   Steve Brisley BEAT
Jurie Mentz &   Johan Knoetze
Jacobus Pienaar &   Rudi Rudolph Lost to Barend Bouwer &   Grant Goldstone
Nigel Murton &   Stuart Geldenhuys Lost to Rick Viegas &   Chris Forte
Frans Strauss &   Dudley Venner BYE    
         
PLATE COMPETITION        
HOME  TEAM     AWAY  TEAM  
Joe Wright &   Russel Packard Lost to Mark Reid &   Ian Salt
Theo Mason &   Estean Sauerman BEAT OB Macwele &   Sandile Simelane
Graham Byars &   Duncan Mcleod BEAT Mike Nann &   Jody Foss
Wayne Thompson &   Mike Zwane Lost to Eerfaan Dada &   Ivan Groening
Graeme Guthrie &   Louis Barnard BEAT Kevin Connor &   Wei Ming Zhou
Berry Ansley &   Bennedict Bennett BYE    
Henley Rennie  &   Paul Fortune BYE    
Dumisane Msibi &   Sibosiso Motsa BYE    
 

  GPKO - Round 1 Results

Lance Rossouw &   Victor Masilela beat Mark Reid &   Ian Salt
Kim Roques &   Jeremy Boyd beat Mike Nann &   Jody Foss
Jurie Mentz &   Johan Knoetze beat Wayne Thompson &   Mike Zwane
Joggie Badenhorst &   Hennie Badenhorst beat Theo Mason &   Estean Sauerman
Harry Nxumalo &   Hailu Nida beat OB Macwele &   Sandile Simelane
Arthur Horne &   Ean Sauerman beat Berry Ansley &   Bennedict Bennett
Frans Strauss &   Dudley Venner beat Dumisane Msibi &   Sibosiso Motsa
Martin Litschka &   Nick Jackson beat Graeme Guthrie &   Louis Barnard
Andrew Mkhonta &   Vusi H Dlamini beat Henley Rennie  &   Paul Fortune
Gerhard Prinsloo &   Steve Brisley beat Kevin Connor &   Wei Ming Zhou
Jacobus Pienaar &   Rudi Rudolph beat Graham Byars &   Duncan Mcleod
Barend Bouwer &   Grant Goldstone beat Joe Wright &   Russel Packard
Freddie Mapanzeni &   Lunga Mavimbela beat Eerfaan Dada &   Ivan Groening
Nigel Murton &   Stuart Geldenhuys N/R Rick Viegas &   Chris Forte